Home    Search    Gallery    How-To    Books    Links    Workshops    About    Contact

Ritz Camera

adorama

Чому професіонали обмінюються досвідом
(Why Pros Share Everything They Know - in Ukrainian!)

© 2007 Кен Роквелл / © 2007 KenRockwell.com

Please help KenRockwell..com

Also in English, Dutch, Indonesian, Norwegian, Swedish, French, Greek, German, Italian, Spanish, Finnish, Hungarian, Romanian, Polish, Hebrew, Bulgarian, Portuguese, Ukrainian, Russian and Afrikaans.

07 July 2007

Український переклад Станіслава Михайлюка

Обмінюйтесь досвідом

Якщо ви ще цього не помітили, в мене немає таємниць.

Всі мої знайомі друзі-професіонали вільно діляться досвідом щодо ракурсів чи техніки фотографування та діловими порадами. Це допомогає нам вдосконалюватись у всьому. Інакше, для чого б я займався цим сайтом?

Чи розказував всі свої таємниці Ансел? ЗВИЧАЙНО! Він опублікував принаймні шість книжок, перші три з яких ще й сьогодні досить популярні. Прочитайте їх та дізнайтесь те, що знав сам Адамс.

Фотографії — це результат уяви, спостереження та натхнення. Знаючи чужу техніку та ракурси фотографування, неможливо відтворити чийсь результат.

Люди, які не хочуть розказувати про свої ракурси чи техніку фотографування — це просто невдахи. Як правило, це не професіонали, у них мало досвіду та впевненості в собі.

Навіть якщо врахувати, що є 10 мільйонів фотографів, також є мільярди потенційних клієнтів.

Ми всі отримуємо вигоду від обміну досвідом. Приховуючи таємниці ви тим самим втрачаєте друзів і самі не навчаєтесь чогось нового. Це не дає вам ніякої значної конкурентної переваги, та й хіба можна конкурувати з друзями. Друзі ніколи не заважатимуть в отриманні замовлення.

Мої друзі віддають замовлення один одному, якщо самі не встигають з ними впоратись.

Єдине, чого вам треба остерігатись, це випадків, коли хтось годинами викачує з вас інформацію, натомість не віддаючи нічого. Це вже не обмін досвідом — це просто добродійність. Я й досі цим займаюсь: розказую все, що знаю, такий вже я є.

До одного мого знайомого купами ходили фотографи дивитись його успішні весільні фотографії. Все було б нормально, аж поки він не став помічати, що ці хлопці почали ходити до тих же пар, адреси яких він їм дав і почали використовувати його ж техніку фотографування. Це траплялось кілька разів. Вони навіть не передзвонили йому, щоб подякувати. Ці починаючі фотографи не вміли продавати свої послуги і, на відміну від мого друга, не знали як правильно працювати в конкурентних ситуаціях.

Щоб стати успішним професіоналом вам потрібен досвід продаж. Продажі вчать як ділитись та отримувати вигоду, навіть конкуруючи у тій самій сфері. Працюйте з іншими фотографами, вчіться коли потрібно відступити, а коли й допомогти. Ця мудрість продавати приходить з досвідом років. Дивно те, що люди, не вміючи нічого крім продавати, пробують займатись фотографією.

На цьому сайті я все ще ділюсь всім, що я знаю. Я маю на увазі те, що коли я кажу, що технічні навики не мають нічого спільного зі здатністю заробляти гроші, значить я в цьому впевнений. Так і є.

PLUG

If you find this as helpful as a book you might have had to buy or a workshop you may have had to take, feel free to help me write more with a donation. Thanks! Ken.

Home    Search    Gallery    How-To    Books    Links    Workshops    About    Contact